اطلاعیه : حضور فرساد ماشین در ششمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، یراق آلات و مواد اولیه صنایع چوب در تاریخ 17 الی 20 آبان ماه 1402 در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب را به اطلاع همراهان شرکت دانش بنیان فرساد صنعت البرز می رسانیم و بی صبرانه مشتاق دیدار شما عزیزان هستیم.

دستگاه پرس وکیوم واگنی ( ریلی - سه سینی) | فرساد صنعت البرز
دستگاه پرس وکیوم واگنی ( ریلی - دوسینی)| فرساد صنعت البرز
خرید دستگاه پرس وکیوم تک سینی آسانسوری | فرساد صنعت البرز

آشنایی با پرس وکیوم

فرساد صنعت البرز، تولید کننده انواع دستگاه وکیوم و سی ان سی در کشور

دستگاه پرس وکیوم

معرفی دستگاه :

از دستگاه پرس وکیوم جهت چسباندن انواع روکشهای پی.وی.سی، روکش طبیعی و روکش چرم بر روی سطوح ام. دی. اف. ( ساده و یا ابزار خورده ) استفاده میگردد. پس از آنکه ام.دی.اف به وسیله دستگاه سی ان سی، منقش به طرح ها و شکل های( ابزار ها) مختلف گردید، درودگر دو گزینه پیش رو خواهد داشت، رنگ کاری قطعه کار و یا چسباندن روکش بر روی آن.

در حالت دوم ( چسباندن روکش) با توجه به تنوع بسیار زیاد روکشهای پی وی سی،  مصرف کننده نهایی جهت انتخاب رنگ و طرح روکش حق انتخاب گسترده ای  خواهد داشت.همچنین یکی دیگر از مزایای چسباندن روکش بر روی سطح ام.دی.اف، مقاومت بسیار بالا در در برابر نفوذ آب و رطوبت می باشد.

 دستگاه های  پرس وکیوم فرساد با تکنولوژی روز و با روش کارکرد بسیار سهل و آسان انواع روکش ها با ضخامت ها و طرح های مختلف را بر روی قطعه کار می چسباند.

 محصول نهایی این دستگاه در ساخت انواع کابینت، درب های اتاقی، رویه درب، سرویس خواب، مبلمان اداری و ... استفاده میگردد.

سایز کارگیر دستگاه با توجه به سفارش مشتری طراحی و ساخته خواهد شد . معمولا به خاطر عرض PVC های موجود در بازار عرض فریم کار دستگاه 140 و 125 سانتیمتر می باشد.در طول کارگیر معمولا محدودتی نیست.

شاسی دستگاه ها ساخته شده از پروفیل های صنعتی کاملا استاندارد با ضخامت بالا می باشد که از معتبر ترین شرکت های سازنده پروفیل در ایران تهیه میگردد.محفظه حرارتی جهت گرم کردن روکش و فعال کردن چسب روی سطح ام دی اف  می باشد، که از ورق گالوانیزه ساخته می شود، همچنین از المنتهای برقی جهت ایجاد حرارت استفاده میگردد.جهت انجام وکیوم، از پمپ خلاء روغنی استفاده میگردد. تمام دستگاه های این شرکت مجهز به تابلو برق کامل با تجهیزات حفاظتی مورد نیاز می باشد .

انواع مختلف دستگاه های  پرس وکیوم  فرساد ماشین :

تعداد میز های کار دستگاه و همچنین روش حرکت محفظه حرارتی دستگاه باعث ایجاد تنوع در دستگاه های پرس وکیوم  میگردد.مکانیزم و پروسه وکیوم کردن در تمام این مدل ها شبیه به هم بوده و تفاوت چندانی با هم ندارند.

مدل های پرس وکیوم  فرساد ماشین :

1. پرس وکیوم واگنی ( ریلی یا کشوئی )

a.  پرس وکیوم تک سینی

b.  پرس وکیوم دو سینی

c.  پرس وکیوم سه سینی

2. پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

دستگاه پرس وکیوم واگنی ( ریلی یا کشوئی ) فرساد ماشین :

این مدل دستگاه پرس وکیوم حداقل دارای دو شاسی مجزا از هم بوده و با توجه به تعداد سینی های کار،ابعاد و اندازه آن متفاوت می باشد.

حرکت محفظه حرارتی بر روی سینی های کار به صورت واگنی بوده و بر روی ریل هایی که در دوطرف شاسی قرار گرفته به صورت دستی و یا اتوماتیک ( برقی ) حرکت می نماید.

مزایا :

با توجه به تعدد میزها، مشتری میتواند تعداد میزهایی با ابعاد مورد نیاز ( عرض و طول کارگیر ) خود را سفارش داده و با این کار قابلیت دستگاه را جهت استفاده از انواع روکش ها افزایش داده و از هدر رفت روکش ها تا جای ممکن جلوگیری نماید. عرض استاندارد رول پی وی سی در ایران ۱۲۵ و۱۴۰ سانتیمتر می باشد که معمولا از میز کوچک(۱۲۵) برای وکیوم درب ها ی اتاق و از میز بزرگ (۱۴۰) برای چیدمان و وکیوم درب کابینت و تاج تخت و... استفاده می شود.

بالا بودن سرعت کار در مجموع فرایند کاری.

نکته : با توجه به اینکه فقط یک محفظه حرارتی وجود دارد لذا زمان پروسه وکیوم ( روشن شدن المنت ها و ادامه فرایند) هیچ تفاوتی با مدل های تک سینی و آسانسوری ندارد، فقط به دلیل  داشتن تعداد میز کار بیشتر ( دو یا سه میزه ) زمانی که یک میز مشغول انجام پروسه وکیوم می باشد، اپراتور دیگر می تواند بر روی میز های کناری ساپورت چینی،  قطعه گذاری و قطعه برداری نماید، که این کار باعث افزایش سرعت در  طول یک روز کاری می گردد. 

معایب :

این دستگاه با توجه به ابعاد و بزرگی ( با توجه به تعداد سینی کار ) مناسب برای کارگاه هایی با فضای زیاد می باشد، لذا برای کارگاه های کوچک به هیچ وجه توصیه نمی گردد.

* با توجه به حرکت واگن بر روی قطعه کار و محدود بودن فاصله بین قطعه کار و محفظه حرارتی، اپراتور جهت انجام  عملیات خم کاری ( اضافه کردن سیلیکون) با محدودیت شعاع خمش نسبت به دستگاه های آسانسوری روبه رو می باشد. 

دستگاه پرس وکیوم تک سینی آسانسوری چیست و چگونه کار می‌کند ؟

این مدل پرس وکیوم دارای یک میز کار ( میز وکیوم ) بوده و  مناسب جهت کارگاه هایی با محدودیت فضا می باشند .محفظه حراراتی ( (Heating Boxبه صورت عمودی (آسانسور) بالا و پایین رفته و در سایزهای کارگیر مختلف قابلیت تولید خواهشد داشت.

مکانیزم حرکت محفظه حرارتی می تواند پنوماتیک یا هیدرولیک باشد، به همراه ریل و واگن. یکی از مزیت های این مدل نسبت به مدل های واگنی این می باشد که با اضافه کردن صفحه سیلیکون قابلیت خم کاری با شعاع خمش بیشتری نسبت به دستگا ه های پرس وکیوم واگنی فراهم می گردد.

مراحل استفاده از دستگاه پرس وکیوم به شرح ذیل میباشد :

ابتدا قطعه ام.دی.اف. مورد نظر را خوب تمیز کرده ( به وسیله سنباده پولیش زن ) به نحوی که سطح کار و ابزارهای قطعه کار کاملا صاف و بدون پرز باشد.

نکته : صاف و تمیز بودن زیر کار، تاثیر بسیار زیادی در کیفیت کار نهایی خواهد داشت.

سپس به وسلیه پیسوله مناسب، قطعه کار مورد نظر را آغشته به چسب ممبران می نماییم.ایزوله بودن اتاق چسب و محیط چسب زنی از گرده چوب، گرد و غبار و ...بسیار مهم و تاثیر گذار در کیفیت کار نهایی خواهد بود.

چسب ممبران : عامل اصلی چسبیدن لایه پی وی سی بر روی چوب، چسب‌های مخصوص و دو جزئی هستند که در اثر حرارت فعال می‌شوند. این چسب‌ها با عنوان چسب‌های پلی اورتان و چسب ممبران به فروش می‌رسند .

دستگاه پرس وکیوم تک سینی آسانسوری را روشن نموده و محفظه حرارتی را در بالاترین حالت ممکن قرار می دهیم. با توجه به قطعه کار و مقدار سطح پوشش قطعه کار ( سطح روی کار یا کناره های کار( نره کار ) ) نسبت به ساپورت چینی روی میز اقدام میکنیم.

* سپس قطعه کار آغشته به چسب را روی ساپورت ها قرار داده و روکش پی.وی.سی. را بر روی فریم رول گیر با رعایت فاصله مناسب از سطح کار قرار می دهیم.

نکته : هنگام قرار دادن روکش بر روی میز دقت شود که قطعه کارها جابجا نشده و ساپورت چینی بهم نخورد.

سپس محفظه حرارتی را پایین آورده و بر روی فریم رول گیر قرار می دهیم.

فرمان روشن شده المنتها را صادر نموده و با توجه به ضخامت روکش و نوع روکش دمای مناسب را تنظیم می نماییم، لازم به ذکر است این مرحله و ست کردن دمای نهایی ، با توجه به تنوع جنس و ضخامت روکش ها کاملا به تجربه اپراتور بستگی دارد.

* پس از آماده شدن روکش و فعال شدن چسب بر اثر حرارت، فرمان روشن شدن پمپ وکیوم صادر شده و پروسه وکیوم شروع می گردد.

نکته : پس از اعمال حرارت به روکش پی وی سی، روکش بسیار منعطف شده و ممکن است به دلیل شل شدن، چروک خورده و به سطح کار بچسبد، این امر باعث ایجاد مشکل در پروسه وکیوم شده و کیفیت کار را به شدت پایین می آورد.جهت جلوگیری از این اتفاق، اپراتور می بایست به محض مشاهده چروک، ابتدا پمپ وکیوم را خاموش کرده و با بازکردن شیر ضد چروک و دمیدن هوا به زیر روکش ( بر عکس پروسه وکیوم) روکش را از سطح کار بلند کرده و چروک ایجاد شده را از بین ببرد، و مجدد پمپ وکیوم را روشن نماید.

پس از اتمام کار و چسبیدن مناسب روکش بر سطح کار و صفر شدن فشار وکیوم، قطعه کارها را از میز جدا کرده و دور بری میکنیم.

اگر شما نیز احساس می‌کنید که می‌توانید با خرید دستگاه پرس وکیوم ( پرس وکیوم تک سینی آسانسوری، پرس وکیوم ریلی ) به کسب و کار خود رونق دهید به سایر مطالب در وب سایت فرساد صنعت البرز ) فرساد ماشین ) مراجعه نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشخصات فنی و قیمت دستگاه پرس وکیوم  با ما در تماس باشید. 

فرساد صنعت البرز ( فرساد ماشین ) با بهره گیری از دانش و تجربه در صنعت چوب ، امکان فروش، نصب و راه اندازی انواع دستگاه های پرس وکیوم را در سرتاسر کشور برای شما عزیزان را دارد.

 

×
ثبت سفارش خرید در فرساد صنعت البرز| سی ان سی و وکیوم

فرساد صنعت البرز

شما عزیزان میتوانید فقط با ثبت نام و شماره تماس خود منتظر تماس کارشناسان فروش فرساد صنعت البرز، جهت ثبت سفارش و مشاوره خرید باشید.


ثبت سفارش

چطور میتوانم کمکتون کنم ؟

فرساد صنعت البرز| فرساد ماشین